Przecieki wody

Przecieki wody to problem dość powszechny w budownictwie. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko starych budynków, ale także nowego budownictwa, zwłaszcza jego części podziemnych. Przyczyną są najczęściej wadliwie wykonane izolacje i praca konstrukcji budynku prowadząca do rozszczelnienia izolowanych elementów.

Najcześciej stosowaną metodą naprawy przecieku wody jest iniekcja

Proponujemy różne metody zapobiegania i blokowania wycieków wody. W naszej ofercie znajdują się między innymi iniekcja dylatacji i betonu oraz osuszanie budynków. Posługujemy się nowoczesnymi, sprawdzonymi technikami, które wykazują dużą skuteczność i są powszechnie cenione w branży inżynieryjnej i budowlanej. Naszym zadaniem jest zarówno uszczelnianie przecieków, jak i wzmacnianie struktury fundamentów i betonowych ścian. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Czytaj więcej

Iniekcja betonu i uszczelnienia dylatacji

Dysponujemy wysokiej jakości materiałami iniekcyjnymi, które stanowią niezawodną, wodoszczelną barierę. Do naszych specjalizacji zalicza się iniekcja betonu. Żelbetonowe konstrukcje mogą uszkodzić się pod wpływem korozji zbrojenia, drgań, występowania skrajnych temperatur i trudnych warunków atmosferycznych. Gdy pojawią się na nich rysy i pęknięcia, skutecznie je zabezpieczymy. Oferujemy także uszczelnienia dylatacji. Zaplanowane przez inżynierów szczeliny w strukturze budynku pełnią bardzo ważną funkcję, ponieważ umożliwiają elastyczny ruch materiałów i chronią je w ten sposób przed przeciążeniem. Niestety w niektórych przypadkach dylatacje wymagają naprawy, ponieważ stanowią źródło przecieków wody, która przedostaje się na stropy i ściany budynku, powodując ich zawilgocenie i degradację. Wówczas konieczne jest nie tylko ich osuszenie, ale także iniekcja materiałów uszczelniających chroniących przed ponownym wystąpieniem przecieku.

Osuszanie ścian i blokowanie przecieków

Co robić, gdy w na ścianie w budynku pojawił się wyciek wody? Przede wszystkim trzeba zlokalizować jego źródło. Pomożemy określić, które miejsca wymagają uszczelnienia i osuszenia. Posługujemy się żywicami akrylowymi i poliuretanowymi do iniekcji betonu. Są to materiały o niezwykle szerokim zastosowaniu, które możemy aplikować nawet w trakcie aktywnego przecieku. Skutecznie uszczelniają rysy i pęknięcia, naprawiają dylatacje. Są elastyczne i wykazują dużą odporność na uszkodzenia pod wpływem działania środków chemicznych, wysokich i niskich temperatur oraz drgań. Ponadto przyspieszają osuszanie ścian. Iniekcja dylatacji z wykorzystaniem szybko utwardzalnych żywic jest przeprowadzana sprawnie, w dogodnym dla klienta terminie. Dzięki wykonaniu solidnej izolacji o właściwościach wodoodpornych budynek posiada ponownie trwałe zabezpieczenie przed infiltracją wód opadowych lub gruntowych. Wśród naszych usług znajduje się także uszczelnianie i osuszanie fundamentów z betonu.

Iniekcja i osuszanie budynków

Posługujemy się różnymi technikami iniekcyjnymi, dopasowując je do indywidualnych potrzeb inwestora i charakterystyki określonego obiektu. Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszy się ciśnieniowa iniekcja betonu żywicą akrylową. Ponadto proponujemy też wykonanie izolacji pionowej, wiercąc otwory w ścianach budynku, wytwarzamy za przegrodą wodoszczelną barierę zapobiegającą przeciekom. Każda iniekcja, osuszanie budynków i inne usługi z oferty realizowane są przez wykwalifikowanych fachowców dysponujących nowoczesnym sprzętem i wiedzą inżynieryjną. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i przestrzeganie restrykcyjnych norm budowlanych. Możemy wykonać uszczelnienia ścian niezależnie od usytuowania danego obiektu.

Szukasz pomocy przy osuszaniu budynku? Interesuje Cię osuszanie i iniekcja ścian z betonu? Opowiedz nam o swoich potrzebach. Przedstawimy możliwe metody działania i wycenimy realizację usług. Postaw na wysokiej jakości materiały do uszczelniania dylatacji i zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży hydroizolacji budynków. Z naszą pomocą skutecznie stawisz czoła przeciekom wody.

iniekcja cisnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa

Iniekcja ciśnieniowa służy m.in. do uszczelniania przecieków wody, które pojawiają się głównie w konstrukcjach betonowych i żelbetowych, np. w garażach podziemnych, tunelach, szybach windowych czy zbiornikach.

iniekcja kurtynowa

Iniekcja kurtynowa

Iniekcja kurtynowa jest stosowana przede wszystkim w przypadku budynków podziemnych, takich jak piwnice, garaże podziemne, tunele itp. Jest stosowana w miejscach o utrudnionym dostępie z zewnątrz, gdzie tradycyjny wykop nie jest technicznie możliwy do wykonania lub stanowi duże utrudnienie.

izolacja pionowa

Izolacja pionowa

Izolacja pionowa ścian fundamentowych, popularnie zwana także izolacją fundamentów wykonywana jest zazwyczaj z grubowarstwowych mas bitumiczno-kauczukowych (tzw. masy KMB) lub mikrozapraw uszczelniających (tzw. szlamy).

Co zyskujesz pracując z KW SYSTEM?

Czas

Oferujemy specjalistyczną usługę, którą zajmujemy się 12 miesięcy w roku, co zapewnia dobrą organizację, sprawne wykonanie i dotrzymanie terminów.

Pieniądze
Zabezpieczenie przeciwwilgociowe powierzasz specjalistom, którzy dbają, abyś zapłacił tylko raz!
Spokój

Dobrze wykonane i odtworzone izolacje przeciwwilgociowe to spokój na lata. Możesz nam zaufać.

iniekcja cisnieniowa
iniekcja cisnieniowa
iniekcja cisnieniowa

Nasza praca w liczbach

Iniekcji

Hydroizolacji powłokowych

Wykopów i wymiany gruntów