Iniekcja kurtynowa

Iniekcja parawanowa

Iniekcja kurtynowa za przegrodę w grunt, zwana jest także iniekcją parawanową.

Iniekcja kurtynowa jest stosowana przede wszystkim w przypadku budynków podziemnych, takich jak piwnice, garaże podziemne, tunele itp. Jest stosowana w miejscach o utrudnionym dostępie z zewnątrz, gdzie tradycyjny wykop nie jest technicznie możliwy do wykonania lub stanowi duże utrudnienie.

Metoda polega na wywierceniu w ścianie siatki otworów, w odpowiednim rozstawie, na grubość całej przegrody. Następnie przez te otwory aplikowana jest żywica, najczęściej akrylowa, która tworzy swoistego rodzaju płaszcz ochronny za przegrodą. W ten sposób, metodą bezwykopową, odtwarza się izolację pionową budynku.

Warto zaznaczyć, że iniekcja kurtynowa jest stosowana nie tylko w celu zabezpieczenia przed wilgocią, ale przy zastosowaniu odpowiednich materiałów może być zastosowana również jako technika wzmocnienia w gruntach, np. w celu zabezpieczenia przed osuwiskami, czy też w celu zwiększenia nośności gruntów.

Czytaj więcej

Specjalizujemy się w nowoczesnych technikach iniekcyjnych. Wśród oferowanych przez nas usługach znajduje się iniekcja kurtynowa, nazywana także pionów lub parawanów. Polecamy ją przede wszystkim do obiektów położonych pod ziemią, gdzie przeprowadzenie tradycyjnego wykopu byłoby trudne lub niemożliwe. Zajmujemy się uszczelnianiem budynków, ale też wytwarzaniem nowych izolacji przy zastosowaniu specjalistycznych żywic. Zapewniamy korzystne ceny. Skontaktuj się z nami, a opracujemy indywidualny plan uszczelnienia lub wtórnej izolacji Twojej konstrukcji.

Zastosowanie iniekcji pionowej-kurtynowej

Jest wiele powodów, dla których nasi klienci decydują się na iniekcje kurtynowe. Służą one na przykład do zapobiegania przesiąkaniu wody do budynku, szczególnie w obszarach charakteryzujących się wysokim poziomem wód gruntowych, gdzie następuje większe ryzyko zalania i zawilgocenia ścian. Materiały iniekcyjne tworzą wówczas wodoodporną barierę. Ponadto iniekcja pionowa jest rodzajem izolacji, którą wykonuje się od wewnętrznej strony budynku, bez potrzeby wykonywania wykopów na zewnątrz. Sposób realizacji projektu izolacji, zależny jest od specyfiki danego obiektu i ustalany jest zawsze indywidualnie po odbyciu wizji lokalnej. Nasze metody aplikowania materiałów uszczelniających mogą stanowić także zabezpieczenie przed osuwiskami i zwiększać nośność gruntów. Jesteśmy w stanie sprawnie uszczelniać fundamenty i wypełniać rysy oraz pęknięcia w trudno dostępnych miejscach, w korzystnej cenie, nie narażając użytkownika na kosztowne wykopy, demontaże, rozbiórki, które ponadto w wielu przypadkach mogą okazać się niemożliwe do wykonania.

Na czym polega iniekcja kurtynowa?

Przed przystąpieniem do realizacji usługi oceniamy strukturę obiektu i przedstawiamy klientowi ofertę wykonania kurtynowej iniekcji pionowej, z zawartym w niej planem działania, czasem realizacji, warunkami i ceną. Następnie przystępujemy do wiercenia otworów, o starannie zaplanowanym rozstawie, które występują na grubości całej przegrody. Do otworów aplikujemy pod ciśnieniem dobrany do sytuacji materiał iniekcyjny, który tworzy za przegrodą swoistego rodzaju „płaszcz ochronny” dla konstrukcji przed infiltracją wód. W ten sposób izolacja kurtynowa doprowadza do odtworzenia izolacji pionowej ze ścian budynku, bez potrzeby ingerencji z zewnątrz. Do jej wykonania najczęściej wykorzystujemy żywicę akrylową, której czas wiązania możemy dostosować do występujących aktualnie w obiekcie warunków. Przeprowadzenie iniekcji kurtynowej jest zabiegiem, który pozwala na szybkie oddanie do użytkowania naprawiony obszar prac. Ponadto ze względu na swoją elastyczność wykazuje dużą odporność na zmiany temperatur, drgania i uszkodzenia wynikające z dynamicznego obciążenia. W budownictwie często stosowana jest do izolacji pionowych zabezpieczających obiekt przed wyciekami i przenikaniem wilgoci. W niektórych przypadkach, do uszczelniania fundamentów, oferujemy także aplikowanie żywicy poliuretanowej pod wysokim ciśnieniem. Prace realizujemy sprawnie, używając nowoczesnego sprzętu.

Izolacja kurtynowa w korzystnej cenie

Ile kosztują oferowane przez nas usługi? Cena iniekcji kurtynowej uzależniona jest między innymi od metrażu powierzchni, grubości i stanu konstrukcji, na której będziemy wykonywać izolację pionową oraz rodzaju stosowanych materiałów. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Współpracujemy z deweloperami, zarządcami nieruchomości, wspólnotami mieszkaniowymi, generalnymi wykonawcami inwestycji budowlanych, administracji publicznymi, właścicielami zakładów przemysłowych, usługowych i innych. Elastycznie podchodzimy do potrzeb inwestorów, pomagając im zabezpieczać fundamenty, chronić budynki przed wilgocią, erozją, wysokim poziomem wód gruntowych. W cenie usług zapewniamy wszystkie materiały, dojazd i prace iniekcyjne.

Chcesz wykonać izolację pionową? Skontaktuj się z nami i ustal odpowiadający Ci termin iniekcji kurtynowej. Specjalną ofertę przygotowaliśmy dla klientów zmagających się z aktywnymi wyciekami. W takich sytuacjach również jesteśmy w stanie zastosować nasze metody iniekcji ciśnieniowej.

iniekcja kurtynowa
iniekcja kurtynowa
iniekcja kurtynowa
iniekcja kurtynowa

Nasza praca w liczbach

Iniekcji

Hydroizolacji powłokowych

Wykopów i wymiany gruntów